ریلز اینستاگرام چیست ؟ | نحوه کار با ریلز اینستاگرام

ریلز اینستاگرام چیست؟ | نحوه کار با ریلز اینستاگرام یکی از قابلیت های تازه اضافه شده اینستاگرام، قابلیت

ریلز اینستاگرام چیست؟ | نحوه کار با ریلز اینستاگرام

یکی از قابلیت های تازه اضافه شده اینستاگرام، قابلیت ریلز (Reels) می باشد. اینستاگرام این ویژگی را دربرخی از کشور;های دنیا مورد آزمایش قرار داده است. در واقع علت اضافه کردن این قابلیت رقابت هرچه;بیشتر با  اپلیکیشن تیک تاک می باشد، این رقابت باعث شد که فیس بوک ریلز را طراحی;کند، که مهم ترین هدف آن تولید ویدیو های کوتاه است. این قابلیت بصورت خاص برای افراد با رنج سنی ۴ تا ۲۴ ساله،;بسیار جذاب و محبوب است. در ادامه این قابلیت جدید و  فوق العاده اینستاگرام;را بررسی خواهیم کرد پس تا پایان این مقاله رایین سوشیال را همراهی کنید.

ریلز اینستاگرام چیست؟ | REELS اینستاگرام

به کمک ریلز اینستاگرام شما این امکان را خواهید داشت;که ویدیو هایی با اندازه ۱۵ ثانیه با افراد دیگر در;یک فید جدید ایجاد کرده و منتشر کنید. شما می توانید با دوربین اینستاگرام  کلیپ های ویدیویی;ضبط کنید و با افکت، متن، جلوه های ویژه و موزیک دلخواه آن را به اشتراک بگذارید. اگر با اپلیکیشن تیک تاک آشنا باشید،;ریلز هم مانند تیک تاک ابزار های حرفه ای در اختیار شما قرار خواهد داد. یکی از قابلیت های ریلز، که می توان گفت مهم ترین قابلیت آن است;امکان آهسته کردن ویدیو است که این ویژگی ریلز اینستاگرا شبیه تیک تاک است.

 

 

instagram

 

 

در تیک تاک صفحه For You وجود دارد اما در اینستاگرام;در بخش بالایی صفحه اکسپلور، یک مکان با عنوان فرود اختصاصی;به ریلز اختصاص داده که با انتخاب آن بر روی اولین ریل به فید ریلز;هدایت خواهید شد و از این قسمت می توانید;ریلز هایی که در اینستاگرام بسیار محبوبیت دارند را مشاهده کنید.

 

 

reels

 

 

تفاوت ریلز اینستاگرام با تیک‌تاک چیست؟

همان طور که در ابتدای مقاله اشاره شد ریلز اینستاگرام ;رقیب جدی برای تیک تاک است. با این تفاسیر خوب است;که در مورد نقاط مشترک و متفاوت این دو برنامه;پر طرفدار صحبت کنیم.

اساس ریلز اینستاگرام و تیک تاک به یک صورت بوده،;و آن هم ایجاد فضایی مناسب برای کاربران است تا آن ها بتوانند;با استفاده از گزینه های حرفه ای و خلاقانه ویدیو;های کوتاه و زیبا تهیه و منتشر کنند. با وجود شباهت های زیاد این دو برنامه پر طرفدار، تفاوت هایی نیز دارند که به آن ها می پردازیم.

 

 

اینستاگرام

 

 

ریلز اینستاگرام یک قابلیت جدید در;داخل اینستاگرام است اما تیک تاک یک پلتفرم به حساب می آید.

در ریلز اینستاگرام کاربران این امکان را دارند که ویدیو هایی;با اندازه ۱۵ ثانیه تهیه کنند،;اما در تیک تاک این محدودیت وجود نخواهد داشت. در تیک تاک قادر خواهید بود تا  زمان یک دقیقه هم ویدیو بسازید و منتشر کنید. ریلزی که در استوری اینستاگرام بگذارید بعد از یک شبانه روز یعنی ۲۴;ساعت برداشته خواهد شد اما تمام ویدیو ها در تیک تاک باقی خواهد ماند.

ریلز ابزار های مختلفی مانند افکت AR، قابلیت کنترل سرعت دارد;که برای ویرایش به کاربرد دارند. با ریلز می توانید ویدیو های خود را به صورت مرتب قرار دهید;تا جلوه زیبا تری داشته باشند. ریلز ها را می توانید در استوری و یا اکسپلور به اشتراک بگذارید. زمانی که یک ریلز را آپلود می کنید،;این امکان را خواهید داشت که آن را در فید خود ارسال کنید.

شما می توانید صدای خودتان را روی ویدیو ها بگذارید;و آن را ضبط کنید، توجه کنید که این صدا به اسم شما ثبت خواهد;شد و کاربران دیگر می توانند صدای شما را برای ریلز خودشان به کار گیرند.

 

نحوه پیدا کردن ریلز اینستاگرام :

برای اینکه به ریلز اینستاگرام  دسترسی داشته باشید;ابتدا باید دوربین استوری را باز کرده و گزینه ریلز را انتخاب کنید.

 

 

reels

 

 

برای ایجاد ریل مانند تصویر زیر از این دکمه استفاده کنید. در آپدیت های جدید اینستاگرام قابلیت ریلز در فید اصلی کاربران قرار گرفته است.

 

 

اینستاگرام

 

 

گذاشتن  reel در اینستاگرام :

برای اینکه در ریلز اینستاگرام ریل ایجاد کنید دو گزینه پیش روی شما است؛

  • از طریق دوربین خودتان ویدیو مورد نظر را بارگذاری کنید.
  • گزینه ضبط را فشار دهید و آن را نگه;دارید تا فیلم برداری برای شما آغاز شود.

 

برای اینکه ریل اول خود را ایجاد کنید مراحل زیر را باید انجام دهید.

  • به آخر صفحه رفته و گزینه ریلز را انتخاب کنید.
  • از امکانات ریلز اینستاگرام برای اینکه ویدیو خود را ضبط کنید، کمک بگیرید. با استفاده از Audio صدایی که مد نظرتان است;را از گوشی خود انتخاب کرده و روی ویدیو قرار دهید. برای اینکه جلوه های ویژه ای به فیلم خود دهید از Effect استفاده کنید.

 

instagram

 

  • اگر خواستید سرعت ویدیو را تغییر دهید;از گزینه Speed کمک بگیرید و در پایان با انتخاب گزینه Timer تایم فیلم خود را مشخص کنید.

 

ریلز اینستاگرام

 

 

  • در مرحله بعد دکمه ضبط را انتخاب کنید تا بعد;از شمارش معکوس ویدیو شما شروع به ضبط شدن کند. با کمک گزینه (۵)Align شما این امکان را خواهید داشت;تا ویدیو خود را تنظیم و بعد منتشر کنید.

 

ریلز اینستاگرام

 

در صورت اینکه خواستید ویدیو قبلی را که ضبط کرده‌اید ببینید، ویرایش یا حذف کنید، می‌توانید بر روی (۶) clip ضربه بزنید و آن را ویرایش کنید.

 

instagram

 

  • بعد از اینکه کار ضبط شما به پایان رسید،;می توانید متن و طراحی های دلخواه خودتان را روی ریل اضافه کنید.

 

instagram

 

 

مقالات مرتبط:

اکانت بیزینسی اینستاگرام چه مزیت هایی دارد؟

سایز استاندارد عکس و ویدئو اینستاگرام

نحوه اتصال اکانت اینستاگرام به پیج فیسبوک

 

 

 

ارسال دیدگاه