ریلز اینستاگرام چیست ؟ | نحوه کار با ریلز اینستاگرام

ریلز اینستاگرام چیست؟ | نحوه کار با ریلز اینستاگرام یکی از قابلیت های تازه اضافه شده اینستاگرام، قابلیت

ریلز اینستاگرام چیست؟ | نحوه کار با ریلز اینستاگرام

یکی از قابلیت های تازه اضافه شده اینستاگرام، قابلیت ریلز (Reels) می باشد. اینستاگرام این ویژگی را دربرخی از کشور;های دنیا مورد آزمایش قرار داده است. در واقع علت اضافه کردن این قابلیت رقابت هرچه;بیشتر با  اپلیکیشن تیک تاک می باشد، این رقابت باعث شد که فیس بوک ریلز را طراحی;کند، که مهم ترین هدف آن تولید ویدیو های کوتاه است. این قابلیت بصورت خاص برای افراد با رنج سنی 4 تا 24 ساله،;بسیار جذاب و محبوب است. در ادامه این قابلیت جدید و  فوق العاده اینستاگرام;را بررسی خواهیم کرد پس تا پایان این مقاله رایین سوشیال را همراهی کنید.

ریلز اینستاگرام چیست؟ | REELS اینستاگرام

به کمک ریلز اینستاگرام شما این امکان را خواهید داشت;که ویدیو هایی با اندازه 15 ثانیه با افراد دیگر در;یک فید جدید ایجاد کرده و منتشر کنید. شما می توانید با دوربین اینستاگرام  کلیپ های ویدیویی;ضبط کنید و با افکت، متن، جلوه های ویژه و موزیک دلخواه آن را به اشتراک بگذارید. اگر با اپلیکیشن تيک تاک آشنا باشید،;ریلز هم مانند تیک تاک ابزار های حرفه ای در اختیار شما قرار خواهد داد. یکی از قابلیت های ریلز، که می توان گفت مهم ترین قابلیت آن است;امکان آهسته کردن ویدیو است که این ویژگی ریلز اینستاگرا شبیه تیک تاک است.

 

 

instagram

 

 

در تیک تاک صفحه For You وجود دارد اما در اینستاگرام;در بخش بالایی صفحه اکسپلور، یک مکان با عنوان فرود اختصاصی;به ریلز اختصاص داده که با انتخاب آن بر روی اولین ریل به فید ریلز;هدایت خواهید شد و از این قسمت می توانید;ریلز هایی که در اینستاگرام بسیار محبوبیت دارند را مشاهده کنید.

 

 

reels

 

 

تفاوت ریلز اینستاگرام با تیک‌تاک چیست؟

همان طور که در ابتدای مقاله اشاره شد ریلز اینستاگرام ;رقیب جدی برای تیک تاک است. با این تفاسیر خوب است;که در مورد نقاط مشترک و متفاوت این دو برنامه;پر طرفدار صحبت کنیم.

اساس ریلز اینستاگرام و تیک تاک به یک صورت بوده،;و آن هم ایجاد فضایی مناسب برای کاربران است تا آن ها بتوانند;با استفاده از گزینه های حرفه ای و خلاقانه ویدیو;های کوتاه و زیبا تهیه و منتشر کنند. با وجود شباهت های زیاد این دو برنامه پر طرفدار، تفاوت هایی نیز دارند که به آن ها می پردازیم.

 

 

اینستاگرام

 

 

ریلز اینستاگرام یک قابلیت جدید در;داخل اینستاگرام است اما تیک تاک یک پلتفرم به حساب می آید.

در ریلز اینستاگرام کاربران این امکان را دارند که ویدیو هایی;با اندازه 15 ثانیه تهیه کنند،;اما در تیک تاک این محدودیت وجود نخواهد داشت. در تیک تاک قادر خواهید بود تا  زمان یک دقیقه هم ویدیو بسازید و منتشر کنید. ریلزی که در استوری اینستاگرام بگذارید بعد از یک شبانه روز یعنی 24;ساعت برداشته خواهد شد اما تمام ویدیو ها در تیک تاک باقی خواهد ماند.

ریلز ابزار های مختلفی مانند افکت AR، قابلیت کنترل سرعت دارد;که برای ویرایش به کاربرد دارند. با ريلز می توانيد ويديو های خود را به صورت مرتب قرار دهيد;تا جلوه زيبا تری داشته باشند. ريلز ها را می توانيد در استوری و يا اکسپلور به اشتراک بگذاريد. زماني که يک ريلز را آپلود مي کنيد،;اين امکان را خواهيد داشت که آن را در فيد خود ارسال کنيد.

شما مي توانيد صدای خودتان را روی ويديو ها بگذاريد;و آن را ضبط کنيد، توجه کنيد که اين صدا به اسم شما ثبت خواهد;شد و کاربران ديگر می توانند صدای شما را برای ريلز خودشان به کار گيرند.

 

نحوه پيدا کردن ريلز اينستاگرام :

براي اينکه به ريلز اینستاگرام  دسترسی داشته باشيد;ابتدا بايد دوربين استوری را باز کرده و گزينه ريلز را انتخاب کنيد.

 

 

reels

 

 

براي ايجاد ريل مانند تصوير زير از اين دکمه استفاده کنيد. در آپدیت های جدید اینستاگرام قابلیت ریلز در فید اصلی کاربران قرار گرفته است.

 

 

اینستاگرام

 

 

گذاشتن  reel در اينستاگرام :

برای اينکه در ریلز اینستاگرام ريل ايجاد کنيد دو گزينه پيش روی شما است؛

  • از طريق دوربين خودتان ويديو مورد نظر را بارگذاری کنيد.
  • گزينه ضبط را فشار دهيد و آن را نگه;داريد تا فيلم برداری برای شما آغاز شود.

 

برای اينکه ريل اول خود را ايجاد کنيد مراحل زير را بايد انجام دهيد.

  • به آخر صفحه رفته و گزينه ريلز را انتخاب کنيد.
  • از امکانات ريلز اینستاگرام برای اينکه ويديو خود را ضبط کنيد، کمک بگيريد. با استفاده از Audio صدايی که مد نظرتان است;را از گوشی خود انتخاب کرده و روی ویدیو قرار دهید. برای اینکه جلوه های ویژه ای به فیلم خود دهید از Effect استفاده کنید.

 

instagram

 

  • اگر خواستید سرعت ویدیو را تغییر دهید;از گزینه Speed کمک بگیرید و در پایان با انتخاب گزینه Timer تایم فیلم خود را مشخص کنید.

 

ریلز اینستاگرام

 

 

  • در مرحله بعد دکمه ضبط را انتخاب کنید تا بعد;از شمارش معکوس ویدیو شما شروع به ضبط شدن کند. با کمک گزینه (5)Align شما این امکان را خواهید داشت;تا ویدیو خود را تنظیم و بعد منتشر کنید.

 

ریلز اینستاگرام

 

در صورت اینکه خواستید ویدیو قبلی را که ضبط کرده‌اید ببینید، ویرایش یا حذف کنید، می‌توانید بر روی (6) clip ضربه بزنید و آن را ویرایش کنید.

 

instagram

 

  • بعد از اینکه کار ضبط شما به پایان رسید،;می توانید متن و طراحی های دلخواه خودتان را روی ریل اضافه کنید.

 

instagram

 

 

مقالات مرتبط:

اکانت بیزینسی اینستاگرام چه مزیت هایی دارد؟

سایز استاندارد عکس و ویدئو اینستاگرام

نحوه اتصال اکانت اینستاگرام به پیج فیسبوک

 

 

 

ارسال دیدگاه