الگوریتم اینستاگرام

الگوریتم اینستاگرام و باورهای غلط درباره آن:

الگوریتم اینستاگرام | باورهای غلط درباره الگوریتم اینستاگرام: اینستاگرام در طی سال های اخیر رشد فوق العاده ای

الگوریتم اینستاگرام | باورهای غلط درباره الگوریتم اینستاگرام:

اینستاگرام در طی سال های اخیر رشد فوق العاده ای داشته، اما همزمان با این پیشرفت ها، باورهای نادرستی در مورد الگوریتم اینستاگرام در بین کاربران رایج شده است. اینستاگرام به این باورهای نادرست پاسخ داده، تا کارابران درک صحیح تری از اینستاگرام و الگوریتم اینستاگرام پیدا کنند.

هرچند ممکن است الگوریتم های اینستاگرام برای شما زیاد مهم نباشند;و به آن ها توجهی نکنید، اما شناخت و درک این الگوریتم ها;اهمیت بسیار زیادی خواهد داشت و باعث می­شود نتایج مطلوب و دلخواه خود را در این پلتفرم به دست آورید.

در این مقاله قصد داریم شما را بیش از پیش;با الگوریتم;اینستاگرام آشنا کنیم؛ پس تا پایان همراه رایین سوشیال باشید.

 

 

باورهای غلط درباره اینستاگرام و الگوریتم آن :

۱) الگوریتم اینستاگرام و شادوبن شدن Shadowbanning:

یکی از باورهای نادرست شادوبن شدن است. برخی از کابران تصور می کنند، اینستاگرام بدون اینکه;به آن ها اطلاع دهد، دسترسی به بعضی از قابلیت ها را برایشان;محدود می کند. اما واقعیت این است که الگوریتم اینستاگرام برای شادوبن شدن کاری نمی­ کند. اینستاگرام به وضوح اعلام کرد که چنین موضوعی صحت ندارد;و کاربران را به دلیل استفاده زیاد از هشتگ ها و یا کارهای دیگر بن نخواهد کرد؛ اما ممکن است انجام یک سری از فعالیت ها باعث شود;اکانت شما برای مدت زمانی ممنوع شود، مثلا فالو کردن زیاد پیج های دیگر یا لایک کردن بیش از حد. هدف اینستاگرام از این کار، رهایی از دست ربات ها و همچنین;ممنوع کردن اکانت هایی است که به این شیوه عمل می کنند.

ریلز اینستاگرام

۲) کاهش میزان Reach به دلیل تبدیل اکانت شخصی اینستاگرام به اکانت بیزینسی:

بسیاری از افراد معتقدند، تبدیل اکانت شخصی به اکانت بیزینسی باعث می شود میزان Reach پایین بیاید، اما تبدیل اکانت شخصی به اکانت بیزینسی بر روی میزان Reach شما موثر نخواهد بود. پس اگر زمانی خواستید اکانت شخصی خود را به اکانت بیزینسی;تبدیل کنید هیچ نگرانی وجود ندارد. اگرشما چندین بار بین دو حساب بیزینسی و شخصی سوئیچ کنید، در میزان Reach شما تاثیرگذار نیست، علت این موضوع این است که;الگوریتم اینستاگرام تمامی کارهایی که شما;در این پلتفرم انجام می دهید را می بیند و از آن ها اطلاع دارد.

نکته دیگر که جا دارد این جا به آن اشاره کنیم این;است که اینستاگرام به نوع اکانت شما حساس نیست;و فقط فعالیت هایی که شما انجام می دهید برایش مهم است.

مزیت اصلی اکانت بیزینسی تحلیل و آنالیز اینستاگرام است. اگر اکانت بیزینسی  خود را به اکانت شخصی تغییر دهید، تمامی دیتاهای آنالیزی شما از بین خواهد رفت، اما هر دو اکانت به یک اندازه ارزش دارند، و دسترسی شما کم نمی شود.

 

 

اینستاگرام

 

 

۳)الگوریتم اینستاگرام| ویدیو بهتر از عکس دیده می‌شود :

طبق گفته های مدیران اینستاگرام؛ انتشار ویدیو نسبت به عکس برتری خاصی ندارد;پس این مورد که گفته می شود ویدیو از عکس بیشتر;دیده می شود یک باورکاملا غلط است.

اگر شما جزو افرادی هستید که از استوری، IGTV، استیکرهای استوری و… زیاد در پیج خودتان استفاده می کنید;باید این موضوع را بدانید که استفاده زیاد از این موارد;برای الگوریتم اینستاگرام مزیت حساب نمی شود.

این هم یکی دیگر ازباور های غلط در مورد اینستاگرام و الگوریتم اینستاگرام می باشد.اما آیا باید تمامی امکانات اینستاگرام را کنار گذاشته و فقط عکس منتشر کنیم؟؟ جواب خیر است.

دو دلیل مهم و اصلی برای انتشار محتوا های مختلف وجود دارد :

۱: برخی افراد به ویدیوها یا استوری‌های اینستاگرام را بیشتر علاقه دارند، در حالی که افراد دیگری هستندکه عکس;را ترجیح داده و بیشتر عکس ها را لایک می کنند. برای اینکه نظر همه ی فالوور های خودتان را کسب کنید;و همچنین فالوور های جدیدی به دست آورید، باید دقت کنید که محتواهای جذاب و متنوع منتشر کنید.

۲ : نگرش شما نیز برای انتشار محتوا  اهمیت دارد. باید به این مورد توجه کنید که;چه مدت زمانی برای تولید محتوای پیج;خودتان می توانید در نظر بگیرید.

 

 

اینستاگرام

 

 

 

۴)شما صاحب هشتگ‌های شخصی خودتان هستید:

بسیاری از افراد این تصور را دارند که هشتگ;هایی که برای برند خود استفاده می کنند، شخصی است و افراد دیگر حق استفاده از آن ها را ندارند،این هم باوری اشتباه است. شما روی محتواهایی که در اینستاگرام;منتشر می کنید هیچ گونه مالکیتی ندارید;و بطور کلی;هر چیزی که در فضای اینستاگرام منتشر می شود;متعلق به این شبکه اجتماعی است. با این تفاسیر چیزی به عنوان حق مالکیت یک هشتگ وجود خارجی ندارد.

 

۵)الگوریتم اینستاگرام|تعامل و مشارکت های گروهی موثر است:

تعامل گروهی یعنی اینکه شما و تعدادی پیج مشابه، به صورت هماهنگ، همه ی پست‌های یکدیگر را لایک می‌کنید یابرای هم کامنت می­گذارید;و… . اما خوب است بدانید;که الگوریتم اینستاگرام بسیار باهوش است;و مشارکت هایی که فیک باشند را تشخیص می دهد;و تعامل هایی که به این صورت تقلبی باشند را محاسبه نخواهد کرد.

 

 

 اینستاگرام

 

 

 

۶) خرید لایک و فالوور یک راه عالی برای بهبود عملکرد کلی اینستاگرام است:

این کار یکی از بدترین  اشتباهاتی است که کاربران انجام می دهند. اگر شما به دنبال خرید لایک و فالوور هستید، بهتر است سراغ این کار نروید، زیرا الگوریتم اینستاگرام آگاه;است که چه کاری انجام می‌دهید و متوجه تقلب خواهد شد.

 

۷) ۳۰ دقیقه اول ارسال پست از اهمیت بیشتری برخوردار است:

بیشتر بازاریابانی که در اینستاگرام فعالیت زیادی دارند، تصور می کنند;که ۳۰ دقیقه اول ارسال پست اهمیت زیادی دارد! اما براساس گفته های مدیران اینستاگرام، هیچ پستی به علت مشارکت زیاد در ۳۰ دقیقه;اول انتشار;آن برای الگوریتم اینستاگرام دارای اهمیت نیست. پس نتیجه می گیریم که;ساعات ابتدایی;انتشار پست با بقیه ساعات، برای الگوریتم اینستاگرام اهمیتی ندارد و گاهی اوقات;ممکن است یکی از پست های شما چندین روز;بعد از انتشار، بیشتر از قبل دیده شود و بازخورد های بهتری را ببینید.

 

 

story

 

 

 

۸)الگوریتم اینستاگرام| کامنت‌های کوتاه در اینستاگرام محاسبه نمی‌شوند:

از قدیمی ترین باورها در مورد الگوریتم اینستاگرام این است;که اگر کامنتی کمتر ۳ کلمه باشد محاسبه نمی­شود. اما توجه داشته باشید که این;یک باور اشتباه است و همه­ ی کامنت ها در نظر گرفته می­ شوند، حتی اگر یک یا دو ایموجی باشند. کامنت های پست های شما یک مورد مهم تعامل;برای الگوریتم اینستاگرام است پس سعی کنید همیشه کامنت های پیج خودتان را پاسخ دهید.

 

story

 

۹)میزان استفاده:

اگر جزو افرادی هستید که تایم زیادی در اینستاگرام می گذرانید و  پست های زیادی می بینید، به پیام “دیگر پست جدیدی برای نمایش نیست”  برخورد کرده اید. بعد از این پیغام، الگوریتم اینستاگرام پست های اکانت های دیگری که شما فالوو ندارید را نمایش می دهد، اما در صورتی که روزانه زمان کوتاهی در اینستاگرام باشید، الگوریتم اینستاگرام تنها محتوا های برجسته روز را به شما ارائه می دهد.

۱۰) نحوه کار الگوریتم اینستاگرام در صفحه اکسپلور:

الگوریتم اینستاگرام در اکسپلور و فید مانند هم عمل می کند، به این صورت که هر دو طبق تعاملات قبلی شما پست هایی را که علاقه بیشتری به آن ها دارید را نمایش می دهد. اما تفاوتی که وجود دارد این است که، شما در فید اینستاگرام، اکانت هایی را که فالوو کرده اید را می بینید و در اکسپلور اکانت هایی را خواهید دید که آن ها را فالوو نکرده اید.

 

 

مقالات مرتبط:

مهم ترین آمار های اینستاگرام در سال ۲۰۲۰

نحوه اتصال اکانت اینستاگرام به پیج فیسبوک

بهترین ترفند های اینستاگرام