آمار های اینستاگرام

آمار های اینستاگرام در سال ۲۰۲۰ | مهم ترین آمار اینستاگرام

آمار های اینستاگرام در سال ۲۰۲۰ : | مهم ترین آمار اینستاگرام در سال های اخیر اینستاگرام به

آمار های اینستاگرام در سال ۲۰۲۰ : | مهم ترین آمار اینستاگرام

در سال های اخیر اینستاگرام به یک بستر اساسی;برای بازاریابی تبدیل شده، بنابراین دانستن آمار های مهم;اینستاگرام بسیار حائز اهمیت است. با دانستن این اطلاعات می توانید بازاریابی هوشمندانه و;حرفه ای تری داشته و  تعداد مخاطبان خود را روز به روز زیاد تر کنید. در این مقاله از رایین سوشیال آمار های مهم اینستاگرام;در سال ۲۰۲۰ را ارائه کرده ایم، پس تا پایان این مطلب همراه ما باشید;تا شما هم از این اطلاعات مهم آگاه شوید. بعد از پایان این مقاله;قطعا تصمیمات دقیق تری برای ادامه فعالیت در این پلتفرم خواهید گرفت.

آمار های عمومی اینستاگرام | آمار های اینستاگرام

آمار های اینستاگرام

اینستاگرام در اکتبر سال ۲۰۱۰ فعالیت خود را شروع کرد;و بعد از گذشت ده سال می‌بینیم که به یک برنامه محبوب و قدرتمند بین;سایر شبکه های اجتماعی تبدیل شده است. معروف ترین برند های جهان برای فروش بیشتر و;تعامل با کاربران از این پلتفرم استفاده می کنند. در ادامه نکاتی را در مورد این شبکه گسترده بیان می کنیم;که دانستن آن ها خالی از لطف نیست.

در سال ۲۰۱۲ شرکت فیسبوک اینستاگرام را که آن زمان;تنها ۳۰ میلیون نفر کاربر داشت خریداری کرد. در سال ۲۰۱۸  به گفته مدیر عامل اینستاگرام تعدا کاربران;این شبکه اجتماعی به ۱ میلیارد نفر رسید. اینستاگرام ماهانه بیش تر از ۱ میلیارد کاربر;فعال دارد که این آمار مربوط به سال ۲۰۱۸ است. تعداد کارابران فعال روزانه این پلتفرم براساس;آماری که در سال ۲۰۱۷ منتشر شد، ۵۰۰ میلیون نفر است. حدود ۹۰ در صد از;کاربران، حداقل یک پیج بیزینسی را دنبال می کنند. این مورد آخرین بار در سال ۲۰۱۹ بیان شده است.

آمار های سن افراد در اینستاگرام :

با توجه به مطالعات انجام شده بیشترین;کاربران;اینستاگرام افراد با رنج سنی ۸ تا ۲۳ سال هستند اما جدی ترین;کابران اینستاگرام افراد با سن های بین ۲۴ تا ۳۹ می باشند. اینستاگرام بین افراد جوان محبوب تر بوده و اکثر;کاربران اینستاگرام را افراد جوان تشکیل می دهند. طبق آمار های رسمی ۶۷% کاربران افراد هستن;که سنی بین ۱۸ تا ۲۹ سال دارند، که این مقدار درسال ۲۰۱۶ تنها ۵۹% بوده است. طبق نظر سنجی های انجام گرفته، ۸۵% درصد افراد نوجوان،;اینستاگرام را شبکه های اجتماعی مورد علاقه خود معرفی کردند. این مقدار در سال ۲۰۱۷، ۲۴ درصد بوده است، که این نشان می دهد اینستاگرام در;سال های اخیر بین افراد نوجوان به محبوبیت زیادی رسیده است.

تازه ترین آمار های اینستاگرام د رمورد سن کاربران در کشور آمریکا به صورت زیر است :

۷۵% از کاربران در آمریکا سنی بین ۱۸ تا ۲۴ سال دارند.

۵۷% دیگر  دارای سن هایی بین ۲۵ تا ۲۹ سال می باشند.

۴۷% افراد بین ۲۵ تا ۲۹ سال هستند.

۲۳% دیگر افراد ۵۰ تا ۶۴ ساله هستند.

۸% از کاربران اینستاگرام در کشور آمریکا بالای ۶۰ سال هستند.

محبوبیت اینستاگرام بین افراد مسن :

جالب است بدانید، کاربرانی که از این پلتفرم استفاده می کنند;فقط افراد جوان نیستند و افراد مسن نیز بخش زیادی از کاربران اینستاگرام هستند.طبق آمارهای اینستاگرام در سال ۲۰۱۶ افراد با سن ۵۰ تا ۶۴ سال ۱۸% از کاربران را تشکیل می دادند، در حالی که در سال ۲۰۲۰ این مقدار به ۲۳% افزایش پیدا کرده است. افراد مسن زیادی در اینستاگرام هستند که در حوزه های مختلفی فعالیت دارند و فالوورهای زیادی نیز جذب کرده اند. برخی از آن ها حتی در زمینه های فشن کار می کنند. در تصویر زیر پیجی است که متعلق به خانمی ۹۱ ساله است که در حوزه فشن فعالیت می کند. این شخص با وجود سن زیاد اما طرفداران زیادی در اینستاگرام دارا می باشد.

اینستاگرام

آمار جنسیتی کاربران اینستاگرام | آمار های اینستاگرام

براساس گزارشات Pew Research در کشور آمریکا استفاده زنان از اینستاگرام خیلی زیادتر از مردان است. براساس این آمار ۴۳% کاربران این کشور را زن ها و ۳۱% را مردان تشکیل می دهند.

محبوبیت اینستاگرام بین زنان تنها مختص به کشور آمریکا نبوده و در همه ی کشور ها این پلتفرم بین زنان از محبوبیت بیشتری برخوردار است. اما این تفاوت زیاد نیست و زنان ۵۲% و مردان ۴۸% کاربران اینستاگرام را تشکیل می دهند. بیشترین کاربران زن متعلق به کشور لائوس، و بیشترین کاربران مرد متعلق به کشور افغانستان است.

از بین ۱۰ پیجی که در نیا طرفداران زیادی دارا می باشند، ۵ مورد آن ها مربوط به زنان است. این ده پیج برتر را در ادامه معرفی کرده ایم :

 1. Instagram
 2. Cristiano Ronaldo
 3. Ariana Grande
 4. Dwayne “The Rock” Johnson
 5. Selena Gomez
 6. Kylie Jenner
 7. Kim Kardashian
 8. Lionel Mess
 9. Beyoncé
 10. Neymar

اینستاگرام

آمار مکانی کاربران اینستاگرام | آمار های اینستاگرام

براساس آمار های دیگر،  ۴۶% افرادی که در شهرها هستند، از این پلتفرم استفاده می کنند. ۳۴% دیگر کاربران افرادی هستند که در حومه شهرها زندگی می کنند و ۲۱% باقی مانده کاربرانی هستند که در روستا ها زندگی می کنند.

در برخی از کشور ها محبوبیت و استفاده از اینستاگرام خیلی بیشتر است، که در ادامه ۱۰ کشوری را که تعداد کاربران بیشتری در اینستاگرام دارد را معرفی می کنیم.

 1. آمریکا: ۱۱۶ میلیون کاربر
 2. هند: ۷۳ میلیون کاربر
 3. برزیل: ۷۲ میلیون کاربر
 4. اندونزی: ۶۰ میلیون کاربر
 5. روسیه: ۴۲ میلیون کاربر
 6. ترکیه: ۳۷ میلیون کاربر
 7. ژاپن: ۲۷ میلیون کاربر
 8. انگلستان: ۲۲.۹ میلیون کاربر
 9. مکزیک: ۲۲ میلیون کاربر
 10. آلمان: ۱۹.۹ میلیون کاربر

طبق آمار ها ۸۹% کاربران اینستاگرام بیرون از ایالات متحده هستند. در همه ی کشور ها تبلیغات از طریق اینستاگرام رشد زیادی داشته اما در سه کشور هند، ایالات متحده و برزیل این رشد بیش از کشور های دیگر دیده می شود.

آمار های اینستاگرام

 

 

مقالات مرتبط:

ریلز اینستاگرام چیست؟

الگوریتم اینستاگرام و باورهای غلط در مورد آن

اپلیکیشن های طراحی در اینستاگرام

 

ارسال دیدگاه